Witamy na BMW | Fan klub marki BMW | Społeczność fanów

Forum - tst

wentylator nagrzewnicy nie działa! e36

Pomoc techniczna dla BMW Seria 3 - E36 - Zadaj pytanie - pomóż innym użytkownikom w rozwiązaniu problemów z samochodami marki BMW dla serii 3 E36 (1990-1999)

wentylator nagrzewnicy nie działa! e36

Postautor: Korneliusz_M » 03 gru 2013, 20:32

właśnie zauważyłem, że wentylator nagrzewnicy w moim e36 nie działa. sprawdziłem bezpieczniki i nie mam zastrzeżeń. wiem, że fsr psuje się w e36, ale co to ma wspólnego z niedziałającym wentylatorem. Próbowałem różnych opcji z klimatyzacją, w tym przycisku od szybkiego czyszczenia przedniej szyby, ale bez skutku. Wentylator działał wcześniej bez problemu... podejrzewam wyciek w klimatyzacji. Widocznie kompresor klimatyzacji nie blokuje się i nie będzie blokował gdy nie ma gazu w obiegu. Wentylator pracował wcześniej, mimo że nie było zimno. Bez klimatyzacji mógłbym trochę pożyć, ale z niedziałającym wentylatorem mam mnóstwo obaw. I żadnego pomysłu od czego zacząć...

pomoże ktoś?

Awatar użytkownika
Korneliusz_M
Mów mi nowy
postep do nastepnej rangi:
60%

Reputacja: 0

Re: wentylator nagrzewnicy nie działa! e36

Postautor: Korneliusz_M » 05 gru 2013, 15:46

pogooglowałem trochę w temacie i wygląda na to, że gdy fsr jest uszkodzony, wentylator pracuje na wyższych obrotach niż powinien. działa wtedy nawet z włączonym zapłonem. w moim wypadku nie rusza się on w ogóle mimo że wszystkie przyciski są ok. może podłączę pod niego 12v aby go sprawdzić? to dobra droga?

Awatar użytkownika
Korneliusz_M
Mów mi nowy
postep do nastepnej rangi:
60%

Reputacja: 0

Wróć do BMW Seria 3 - E36 (1990-1999)